با ما در ارتباط باشید

021-88492331

پاور ماژول 7 پورت فیوز دار 16 آمپر

PDU 7 Port 16 ampere Fuse
پاور ماژول 7 پورت فیوز دار 16 آمپر

پاور ماژول 7 پورت فیوز دار 16 آمپر

پاور ماژول 7 پورت فیوز دار 16 آمپر

یکی از حساس ترین قطعات داخل رک ، پاور ماژول می باشد . این قطعه وظیفه توزیع برق بین تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه را که درون رک نگهداری می شوند را بر عهده دارد. با توجه به قیمت بالای تجهیزات شبکه از جمله سرورها، سوئیچ ها ، روترها و … لزوم استفاده از یک پاور ماژول استاندارد و قابل اطمینان به خوبی احساس می شود .

پاور ماژول 7 پورت فیوز دار 16 آمپر | پاور ماژول رک 16 آمپر ارت دار

مشخصات پاور ماژول 7 پورت فیوز دار 16 آمپر :
 • ارتفاع : یک یونیت
 • جنس بدنه : آلومینیوم
 • تعداد پورت ها :  7  عدد
 • توان کل خروجی : 16 آمپر
 • دارای فیوز مینیاتوری 16 آمپر
 • نوع پورت : دو شاخه خور (Type F)
 • کابل ورودی : کابل برق استاندارد 1.5*3 با دو شاخه پرسی
  پاور ماژول 7 پورت فیوز دار 16 آمپر | پاور ماژول رک 16 آمپر ارت داراز ویژگی های اصلی این نوع پاور ماژول استفاده از کابل برق استاندارد 3 در 1.5 ( ضخامت مناسب  برای کابل برق ورودی پاور ماژول ) و پورت های برق ارت دار ( Type F ) می باشد.   یعنی در صورتی که پاور ماژول با حداکثر ظرفیت اسمی خود کار کند  ، کابل اصلی پاور به خاطر ضخامت مناسب خود ، دچار مشکل نشده و در عملکرد آن خللی ایجاد نخواهد شد.

یکی از موارد شایع دیگر در بستر شبکه ، برق دار بودن بدنه تجهیزات شبکه مانند بدنه سرور ، بدنه سوئیچ شبکه و … به علت وجود الکتریسته القایی موجود در مدار می باشد که ممکن است باعث برق گرفتگی مدیر شبکه و یا سوختن تجهیزات حساس موجود در بستر شبکه گردد.

پاور ماژول 7 پورت فیوز دار 16 آمپر فوق به علت ارت دار بودن پورت های آن و سه رشته بودن کابل اصلی پاور ماژول ( با ضخامت مناسب ) ، باعث انتقال جریانات القایی موجود در بستر شبکه به سمت تابلو برق و در نهایت چاه ارت ساختمان خواهد شد. ( افزایش امنیت و طول عمر تجهیزات شبکه موجود در رک )  

فیوز مینیاتوری چیست ؟

فیوز مینیاتوری ( Miniature Circuit Breaker ) که به اختصار به آن MCB  گفته می شود، یکی از قطعات پر کاربرد برق می باشد که برای حفاظت از تجهیزات متصل به یک مدار فشار ضعیف مانند مصارف خانگی ، روشنایی و … مورد استفاده قرار می گیرد.فیوز مینیاتوری در شرایط عادی مانند یک کلید قطع و وصل برق عمل می کند که برای به جریان انداختن یا قطع جریان برق در مدار ، مورد استفاده قرار میگیرد اما وظیفه اصلی فیوز مینیاتوری حفاظت از تجهیزات متصل به مدار در برابر وقوع اتصال کوتاه یا جریان کشی غیر مجاز توسط یک دستگاه یا بیش از یک دستگاه موجود در مدار می باشد. در چنین شرایطی فیوز مینیاتوری به سرعت جریان برق را قطع کرده و از بروز حوادث بزرگتر جلوگیری به عمل می آورد.  پاور ماژول 7 پورت فیوز دار 16 آمپر | پاور ماژول رک 16 آمپر ارت دار

مزایای استفاده از فیوز مینیاتوری چیست ؟

 • فیوز مینیاتوری یک قطعه حفاظتی ارزان قیمت و با ابعاد کوچک می باشد.
 • جلوگیری از خطرات و خسارات احتمالی بزرگ مانند آتش سوزی ، خرابی یا سوختن تجهیزات ، برق گرفتگی افراد
 • تعویض آسان فیوز مینیاتوری در صورت خرابی یا مستهلک شدن آن
 • سرعت واکنش بالای فیوز مینیاتوری در قطع جریان برق هنگام وقوع اتصال کوتاه یا کشیده شدن جریان های غیر مجاز
  پاور ماژول 7 پورت فیوز دار 16 آمپر | پاور ماژول رک 16 آمپر ارت دار

نحوه عملکرد فیوز مینیاتوری به چه صورت است ؟

فیوز مینیاتوری از یک مکانیزیم بسیار ساده برای تشخیص اتصال کوتاه یا کشیده شدن جریان بیش از حد ( جریان برق غیر مجاز ) استفاده میکند. در صورت وقوع هر یک از دو حالت فوق ، جریان برق در فیوز ایجاد گرما کرده و سبب منبسط شدن فلز داخل فیوز شده و با فشار آوردن این قطعه فلزی منبسط شده به زبانه قطع کن داخل فیوز ، زبانه فوق آزاد شده و کنتاکت ها از هم جدا می شوند و جریان برق قطع می شود. در این حالت اصطلاحا می گوییم که فیوز پریده است. 

توضیحات تکمیلی

برند

جنس

آلومینیوم

رنگ

مشکی

توضیحات محصول

– ظرفیت : 16 آمپر
– ارتفاع : یک یونیت
– جنس بدنه : آلومینیوم
– پاور ماژول 7 پورت فیوز دار
– دارای فیوز مینیاتوری 16 آمپر
– دارای خروجی برق فن و ارت جداگانه
– کابل برق استاندارد 1.5*3 با دو شاخه برق پرسی

سایر تصاویر محصول

محصولات مرتبط

پاور ماژول 3 پورت بدون کلید
/5
تومان