با ما در ارتباط باشید

021-88492331

راهنمای خرید سینی رک : سینی ثابت یا سینی متحرک

استفاده از مطالب این صفحه ، تنها با قرار دادن عنوان و لینک مطلب فوق ، مجاز می باشد.

راهنمای خرید سینی رک

در هر اتاق سرور یا دیتاسنتر، تجهیزات متنوعی با کارایی و قیمت های مختلف وجود دارند. به عنوان نمونه می توان به انواع مختلف سرورها، سیستمهای ذخیره سازی اطلاعات (  NAS , DAS , SAN یو پی اس ، سوئیچ شبکه ، روتر ، فایروال و … اشاره نمود.  فارغ از نحوه عملکرد و کارایی تجهیزات شبکه فوق، اولین گام مهم قبل از راه اندازی، نحوه نصب فیزیکی تجهیزات شبکه می باشد.

تجهیزات شبکه از لحاظ ساختار فیزیکی به دو گروه اصلی تقسیم می شوند:

1- تجهیزات شبکه رکمونت
2- تجهیزات شبکه غیر رکمونت

گروه اول به تجهیزات شبکه ای اشاره می کند که بطور مستقیم قابلیت نصب روی آداپتور های رک را دارند. مانند کیس رکمونت ، سوئیچ های شبکه رکمونت ، پچ پنل شبکه ، ویس پنل ، لایت پنل

گروه دوم به تجهیزات شبکه ای اشاره دارد که برای قرارگیری در رک حتما به قطعه دیگری نیاز دارد. مثلا باطری یو پی اس ، کیس های سرور تاور، پرینتر ، مانیتور  و… . این نوع از تجهیزات شبکه معمولا با استفاده از سینی ثابت ، سینی متحرک یا کشویی ، نبشی رک ، براکت و … در رک نصب می گردند.در بین تجهیزات شبکه فوق، پر استفاده ترین تجهیزات ، سینی ثابت و سینی متحرک می باشند.

سینی ثابت یا سینی متحرک ؟

حال سئوال اینجاست که در رک خود از سینی ثابت استفاده کنیم یا از سینی متحرک ؟ جواب این سئوال بسیار ساده می باشد. اگر تجهیزات شبکه موجود، سنگین یا نیمه سنگین بود و به ندرت نیاز به حرکت دادن داشته باشند. مانند باطری UPS ، کیس های صنعتی و … از سینی ثابت استفاده می کنیم و در غیر اینصورت مثلا برای کیبورد و ماوس ، کیس های سرور سبک وزن و … از سینی متحرک استفاده می شود. توجه به این نکته ضروری می باشد که تجهیزاتی از سینی متحرک استفاده می کنند که نیاز دارند به دفعات جابجا شوند.

 لطفا هرگونه پیشنهاد، انتقاد و یا اصلاحیه خود را در رابطه با مطلب فوق، به آدرس ایمیل  info@mahampardaz.com  ارسال فرمایید.

کلمات کلیدی
سینی ثابت ، سینی متحرک ، رک شبکه ، رک ایستاده ، طبقه ثابت و متحرک ، سینی کشویی ، طبقه ریل دار ، انواع سینی رک
برچسب ها
استفاده از مطالب این صفحه ، تنها با قرار دادن عنوان و لینک مطلب فوق ، مجاز می باشد.
مقالات مرتبط
راهنمای خرید کابل شبکه : بررسی ساختار انواع کابل شبکه
چگونگی انتخاب مناسب ترین کابل شبکه بر اساس شرایط محیط پروژه ، از چه نوع کابل شبکه ای برای کابل کشی شبکه خود استفاده کنیم ؟
how-to-select-shelf-for-rack-4-300
چگونه هنگام خرید سینی ثابت یا سینی متحرک برای رک خود ، فاصله بین ستون های رک را اندازه گیری کنیم تا یک سینی با ابعاد مناسب برای رکمان، تهیه نماییم؟
rack-benefit-1-300x112
استفاده از رک های شبکه، زیبایی و نظم اتاق سرور، سهولت دسترسی به تجهیزات شبکه جهت ارائه سرویس های سخت افزاری و حفظ امنیت تجهیزات را به همراه خواهد داشت.
what-is-rackmount-02-300
عبارت رکمونت ( Rackmount ) برای توصیف تجهیزاتی مورد استفاده قرار می گیرد که قابلیت نصب در رک شبکه را داشته باشند.
server-rack-1-300
چگونه یک رک مناسب بر اساس ابعاد رک و شرایط فیزیکی اتاق سرور خود، انتخاب کنیم؟
رک 12 یونیت عمق 60 hpa
/5
تومان
لایت پنل مهام
/5
تومان