با ما در ارتباط باشید

021-88492331

راهنمای خرید سینی رک : اندازه گیری فاصله ها

how to select shelf for rack 4
استفاده از مطالب این صفحه ، تنها با قرار دادن عنوان و لینک مطلب فوق ، مجاز می باشد.

آیا می توان سینی های غیررکمونت را بر روی همه رک ها نصب نمود؟

بطور کلی تجهیزات شبکه از لحاظ نحوه نصب در رک ها ، به دو گروه تجهیزات رکمونت و تجهیزات غیر رکمونت تقسیم می گردند. تجهیزات رکمونت به دسته ای از تجهیزات گفته می شود که هنگام نصب در رک ، در قسمت جلوی نبشی یا آداپتور های رک قرار میگیرند . هر رک در حالت استاندارد دارای 4 نبشی یا آداپتور بوده که در چهار گوشه رک قرار دارند ، یعنی دو آداپتور در جلوی رک و دو آداپتور در پشت رک قرار دارد. هر یک از آداپتور های رک ، اغلب دارای  دو ردیف جای پیچ جهت نصب تجهیزات می باشد . شکل زیر یکی از آداپتور های رک را نشان میدهد. در این شکل به راحتی دو ردیف جا پیچ قابل مشاهده است. 

how to select shelf for rack 3

زمانی که درب رک را باز می کنید ، جا پیچ های بیرونی قابل مشاهده هستتند که کنار هر سه جا پیچ ( هر یونیت ) یک عدد نوشته شده که بیانگر شماره آن یونیت می باشد . ارتفاع هر یونیت حدود 4.5 سانت است. تجهیزات رکمونت مانند پاور ماژول ، نگهدارنده کابل، سرورهای رکمونت، سینی های ثابت و متحرک رکمونت و … به این جا پیچ ها بسته میشوند.  در شکل اول و دوم چند قطعه رکمونت نصب شده در رک نمایش داده شده است .
تجهیزات رکمونت
مانند انواع سینی رکمونت ثابت یا متحرک ، بر روی هر رک استاندارد قابل نصب می باشند و فقط عمق رک هنگام نصب این تجهیزات باید بررسی شود ولی آیا می توان سینی های غیررکمونت را بر روی همه رک ها نصب نمود؟ پاسخ این سئوال مطمئنا خیر می باشد، زیرا جهت نصب یک سینی غیر رکمونت ابتدا باید ابعاد آن سینی بررسی شده و کنترل کنیم که رک ما اجازه نصب سینی با ابعاد مورد نظر را می دهد یا خیر . پس قبل از خرید یک سینی ثابت غیر رکمونت یا یک سینی متحرک غیر رکمونت، حتما باید ابعاد سینی و فاصله بین ستون های رک را محاسبه کرده و بعد سینی متناسب با رک خود را تهیه کنیم.

how to select shelf for rack 1

بررسی ابعاد سینی غیر رکمونت و فاصله بین ستون های رک

همانطور که در شکل بالا می بینیم فاصله بین ستون ها به چهار صورت متفاوت اندازه گیری میشود:
1- فاصله بین دو ستون جلوی رک یا دو ستون پشت رک : خط سبز رنگ مشخص شده در تصویر بالا، این فاصله را نشان می دهد. این فاصله در تمام رک های استاندارد شبکه یکسان بوده و برابر 19 اینچ میباشد. تجهیزات رکمونت تنها زمانی در رک های شبکه قابل نصب هستند که فاصله مشخص شده با رنگ سبز برابر این مقدار باشد.
2- فاصله بین جا پیچ های داخلی ستون ها : این فاصله با فلش قرمز رنگ نشان دهد شده است و بیانگر آن است که عرض سینی غیر رکمونت ما حداکثر چه مقدار می تواند باشد. توجه کنید که سینی های غیر رکمونت از پهلو به جا پیچ های داخلی رک نصب میشوند.
3- فاصله بین ستونهای جلو و عقب رک  : این فاصله با رنگ آبی مشخص شده اند و بیانگر آن است که طول سینی حداکثر چه مقدار می تواند باشد.
4- فاصله مرکز تا مرکز جا پیچ های داخلی آداپتور های جلو و عقب : این فاصله با رنگ صورتی مشخص شده است . فاصله بین جا پیچ های روی سینی باید با فاصله جا پیچ های داخلی روی ستون های رک یکسان باشند، در غیر اینصورت نمی توانید سینی را به رک پیچ کنیم.

پس اگر قبل از خرید یک سینی غیر رکمونت به این فواصل توجه نکنید، به احتمال زیاد سینی خریداری شده قابل نصب بر روی رک شما نبوده و مجبور به تعویض آن خواهید بود.

how to select shelf for rack 2

 لطفا هرگونه پیشنهاد، انتقاد و یا اصلاحیه خود را در رابطه با مطلب فوق، به آدرس ایمیل  info@mahampardaz.com  ارسال فرمایید.

کلمات کلیدی
انتخاب سینی رک مناسب ، نحوه اندازه گیری ابعاد سینی رک مورد نیاز ، فروش طبقه رک
برچسب ها
استفاده از مطالب این صفحه ، تنها با قرار دادن عنوان و لینک مطلب فوق ، مجاز می باشد.
مقالات مرتبط
راهنمای خرید کابل شبکه : بررسی ساختار انواع کابل شبکه
چگونگی انتخاب مناسب ترین کابل شبکه بر اساس شرایط محیط پروژه ، از چه نوع کابل شبکه ای برای کابل کشی شبکه خود استفاده کنیم ؟
rack-benefit-1-300x112
استفاده از رک های شبکه، زیبایی و نظم اتاق سرور، سهولت دسترسی به تجهیزات شبکه جهت ارائه سرویس های سخت افزاری و حفظ امنیت تجهیزات را به همراه خواهد داشت.
rack-shelf-mahampardaz-1-300x112
سینی ثابت یا سینی متحرک : کدامیک انتخاب مناسب تری برای رک شبکه می باشد؟
what-is-rackmount-02-300
عبارت رکمونت ( Rackmount ) برای توصیف تجهیزاتی مورد استفاده قرار می گیرد که قابلیت نصب در رک شبکه را داشته باشند.
server-rack-1-300
چگونه یک رک مناسب بر اساس ابعاد رک و شرایط فیزیکی اتاق سرور خود، انتخاب کنیم؟
تستر شبکه آنالوگ
/5
تومان