با ما در ارتباط باشید

021-88492331

کنسول مانیتور چیست؟

kvm کنسول یا کنسول مانیتور چیست؟

در اتاق های سرور با توجه به ابعاد و حجم اطلاعات زیادی که وجود دارد، معمولا تعداد سرورها از یکی بیشتر بوده و اگر قرار باشد به ازای هر سرور یک کیبورد و ماوس و مانیتور تهیه شود، با کمبود فضا و افزایش هزینه ها در اتاق سرور روبرو خواهیم شد. در چنین شرایطی به جای استفاده از چندین کیبورد، ماوس و مانتیور، می توان با استفاده از یک کنسول مانیتور، چندین سرور را تحت مدیریت و کنترل خود در آوریم.

kvm کنسول یا کنسول مانیتور ، دستگاهی است که از لحاظ ظاهری ، شبیه یک لپ تاپ بوده و دارای یک مانیتور، کیبورد و ماوس می باشد. با کمک این دستگاه می توان چندین سرور ، dvr و هر دستگاه دیگری که قابلیت اتصال کیبورد ، ماوس و مانیتور را دارد، کنترل نمود.

 

کنسول مانیتور چیست
iPhone New Tech 2

مزایای استفاده از کنسول مانیتور ها

استفاده از کنسول مانیتور دو مزیت اصلی به همراه دارد. اول مدیریت چندین سرور با استفاده از یک کنسول مانیتور و دومین مزیت، صرفه جویی در هزینه و فضای موجود در رک می باشد.

برخی از ویژگی های کنسول مانیتور ها

1- اجزا اصلی یک کنسول مانیتور عبارتند از : نمایشگر یا مانیتور ، کیبورد و ماوس.
2- کنسول مانیتورها به طور معمول دارای صفحه نمایش 17 اینچ  یا 19 اینچ  می باشند.
3- صفحه نمایشگر کنسول مانیتورها اغلب TFT یا LCD می باشند.
4- کنسول مانیتور ها از پورت های PS/2 و USB جهت کنترل کیبورد و ماوس و از پورت های VGA، HDMI و DVI جهت انتقال تصویر استفاده می نمایند.

5-  کنسول مانیتورها معمولا 1 یونیت از فضای رک را به خود اختصاص می دهند.
6- کنسول مانیتورها قابلیت اتصال به سوئیچ KVM  با خروجی های متفاوت را دارند.
7- کنسول مانیتورها قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل های مختلفی مانند ویندوز و لینوکس را دارند.
8- برخی از کنسول مانیتورها قابلیت اختصاص یافتن IP و کنترل از طریق شبکه داخلی یا اینترنت را دارند. این گروه از کنسول ها یا بصورت داخلی ماژول IP را داشته و یا با کمک یک ماژول IP جداگانه قادر به انجام این می باشند.

RackMonitor Trident 1

دسته بندی کنسول مانیتور ها

بطور کلی کنسول مانیتور ها را می توان بر اساس تعداد ریل و داشتن سوییچ KVM دسته بندی نمود.

1- کنسول مانیتورها در دو مدل تک ریل و دوریل موجود می باشند.
در مدل تک ریل، مانیتور، کیبورد و ماوس بصورت یکجا از استراکچر خارج می شود. ولی در مدل دو ریل، مانیتور دارای یک ریل و کیبورد و ماوس نیز دارای ریل مجزا می باشند. یعنی می توان بدون بیرون کشیدن کیبورد و ماوس، مانیتور را بیرون کشیده و از آن استفاده نمایید.

2- کنسول مانیتورها در دو مدل بدون سوییچ و با سوییچ KVM موجود می باشند.

نوع اول کنسول مانیتورهایی که شامل کیبورد، ماوس و مانیتور هستند و فقط می توانند به یک دستگاه متصل شوند ( کنسول مانیتور تک پورت )

نوع دوم کنسول مانیتورهایی که علاوه بر کیبورد، ماوس و مانیتور، دارای سوئیچ KVM نیز می باشند. در این مدل سوئیچ KVM پشت دستگاه قرار می گیرد و به قادر است به بیش از یک دستگاه به طور همزمان متصل گردد.

تعداد پورت های یک سوییچ kvm به صورت توانی از 2 می باشد. 2 پورت،4 پورت ، 8 پورت، 16 پورت

 لطفا هرگونه پیشنهاد، انتقاد و یا اصلاحیه خود را در رابطه با مطلب فوق، به آدرس ایمیل  info@mahampardaz.com  ارسال فرمایید.

کلمات کلیدی
کنسول مانیتور 2 ریل ، مانیتور رکمونت ، 1یونیت ، سوئیچ KVM -، ماژول IP ، اینترنت ، پورت HDMI ، پورت DVI
برچسب ها
استفاده از مطالب این صفحه ، تنها با قرار دادن عنوان و لینک مطلب فوق ، مجاز می باشد.
مقالات مرتبط
patch-panel-300
پچ پنل شبکه ، یکی از پرکاربردترین تجهیزات پسیو شبکه می باشد که برای سازماندهی و حفظ امنیت فیزیکی انواع کابل ، ایجاد نظم ، برچسب گذاری، دسترسی و عیب یابی سریع تر و آسان تر مورد استفاده قرار میگیرد.
سوئیچ KVM چیست
سوئیچ KVM دستگاهی است که به کمک آن مدیر شبکه می تواند با فقط یک مانیتور، کیبورد و ماوس تعداد زیادی کامپیوتر و سرور را مدیریت نماید
کیستون شبکه چیست
کیستون نوعی کانکتور مادگی بوده که جهت برقراری ارتباط بین کابل شبکه با سایر تجهیزات دیگر مانند سوئیچ ها، روترها، سرورها و …
network-cable-300
معرفی انواع کابل شبکه و نحوه سربندی کابل شبکه
پچ پنل فیبر نوری چیست
پچ پنل فیبر نوری تجهیزی است که اتصالات حساس فیبر نوری را در خود نگهداری می کند. به کار بردن این وسیله در شبکه ویژگی ها و مزایای متعددی به همراه خواهد داشت.
پاور ماژول 3 پورت پایا سیستم
/5
تومان
مدیریت کابل AMP
/5
تومان