با ما در ارتباط باشید

021-88492331

کنسول مانیتور چیست؟

استفاده از مطالب این سایت، تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

kvm کنسول یا کنسول مانیتور چیست؟

در اتاق های سرور با توجه به ابعاد و حجم اطلاعات زیادی که وجود دارد، معمولا تعداد سرورها از یکی بیشتر بوده و اگر قرار باشد به ازای هر سرور یک کیبورد و ماوس و مانیتور تهیه شود، با کمبود فضا و افزایش هزینه ها در اتاق سرور روبرو خواهیم شد. در چنین شرایطی به جای استفاده از چندین کیبورد، ماوس و مانتیور، می توان با استفاده از یک کنسول مانیتور، چندین سرور را تحت مدیریت و کنترل خود در آوریم.

kvm کنسول یا کنسول مانیتور ، دستگاهی است که از لحاظ ظاهری ، شبیه یک لپ تاپ بوده و دارای یک مانیتور، کیبورد و ماوس می باشد. با کمک این دستگاه می توان چندین سرور ، dvr و هر دستگاه دیگری که قابلیت اتصال کیبورد ، ماوس و مانیتور را دارد، کنترل نمود.

 

what is kvm console 1
iPhone New Tech 2

مزایای استفاده از کنسول مانیتور ها

استفاده از کنسول مانیتور دو مزیت اصلی به همراه دارد. اول مدیریت چندین سرور با استفاده از یک کنسول مانیتور و دومین مزیت، صرفه جویی در هزینه و فضای موجود در رک می باشد.

برخی از ویژگی های کنسول مانیتور ها

1- اجزا اصلی یک کنسول مانیتور عبارتند از : نمایشگر یا مانیتور ، کیبورد و ماوس.
2- کنسول مانیتورها به طور معمول دارای صفحه نمایش 17 اینچ  یا 19 اینچ  می باشند.
3- صفحه نمایشگر کنسول مانیتورها اغلب TFT یا LCD می باشند.
4- کنسول مانیتور ها از پورت های PS/2 و USB جهت کنترل کیبورد و ماوس و از پورت های VGA، HDMI و DVI جهت انتقال تصویر استفاده می نمایند.
5-  کنسول مانیتورها معمولا 1 یونیت از فضای رک را به خود اختصاص می دهند.
6- کنسول مانیتورها قابلیت اتصال به سوئیچ KVM  با خروجی های متفاوت را دارند.
7- کنسول مانیتورها قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل های مختلفی مانند ویندوز و لینوکس را دارند.
8- برخی از کنسول مانیتورها قابلیت اختصاص یافتن IP و کنترل از طریق شبکه داخلی یا اینترنت را دارند. این گروه از کنسول ها یا بصورت داخلی ماژول IP را داشته و یا با کمک یک ماژول IP جداگانه قادر به انجام این می باشند.

RackMonitor Trident 1

دسته بندی کنسول مانیتور ها

بطور کلی کنسول مانیتور ها را می توان بر اساس تعداد ریل و داشتن سوییچ KVM دسته بندی نمود.

1- کنسول مانیتورها در دو مدل تک ریل و دوریل موجود می باشند.
در مدل تک ریل، مانیتور، کیبورد و ماوس بصورت یکجا از استراکچر خارج می شود. ولی در مدل دو ریل، مانیتور دارای یک ریل و کیبورد و ماوس نیز دارای ریل مجزا می باشند. یعنی می توان بدون بیرون کشیدن کیبورد و ماوس، مانیتور را بیرون کشیده و از آن استفاده نمایید.

2- کنسول مانیتورها در دو مدل بدون سوییچ و با سوییچ KVM موجود می باشند.

نوع اول کنسول مانیتورهایی که شامل کیبورد، ماوس و مانیتور هستند و فقط می توانند به یک دستگاه متصل شوند ( کنسول مانیتور تک پورت )

نوع دوم کنسول مانیتورهایی که علاوه بر کیبورد، ماوس و مانیتور، دارای سوئیچ KVM نیز می باشند. در این مدل سوئیچ KVM پشت دستگاه قرار می گیرد و به قادر است به بیش از یک دستگاه به طور همزمان متصل گردد.

تعداد پورت های یک سوییچ kvm به صورت توانی از 2 می باشد. 2 پورت،4 پورت ، 8 پورت، 16 پورت

 لطفا هرگونه پیشنهاد، انتقاد و یا اصلاحیه خود را در رابطه با مطلب فوق، به آدرس ایمیل  info@mahampardaz.com  ارسال فرمایید.

کلمات کلیدی
کنسول مانیتور 2 ریل ، مانیتور رکمونت ، 1یونیت ، سوئیچ KVM -، ماژول IP ، اینترنت ، پورت HDMI ، پورت DVI
استفاده از مطالب این سایت، تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
مقالات مرتبط
fiber-patch-panel-2
پچ پنل فیبر نوری تجهیزی است که اتصالات حساس فیبر نوری را در خود نگهداری می کند. به کار بردن این وسیله در شبکه ویژگی ها و مزایای متعددی به همراه خواهد داشت.
kvm-switch-01s
سوئیچ KVM دستگاهی است که به کمک آن مدیر شبکه می تواند با فقط یک مانیتور، کیبورد و ماوس تعداد زیادی کامپیوتر و سرور را مدیریت نماید
keystone-1
کیستون نوعی کانکتور مادگی بوده که جهت برقراری ارتباط بین کابل شبکه با سایر تجهیزات دیگر مانند سوئیچ ها، روترها، سرورها و ...
network-cable-1
معرفی انواع کابل شبکه و نحوه سربندی کابل شبکه
dell_poweredge_r750xa_rack
کیس رکمونت ، کیسی است که قابلیت نصب بصورت افقی در رک های شبکه را دارد. این نوع از کیس ها بیشتر در ابعاد 1 یونیت تا 4 یونیت مورد استفاده قرار می گیرند.
maham-fixed-shelf-2
4.50/5
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *